Soortenlijst (nog in bewerking, versie 17 april 2017)

Wetenschappelijke naam

Nederlandse naam

Eerste waarneming

Tridentiger barbatus

Aziatische baardgrondel

2016

Euchone limnicola

Californische kokerworm

2016

Pseudopolydora paucibranchiata

Gestippelde tweedraadkokerworm

2015

Trailliella intricata

 

2014

Blackfordia virginica

 

2014

Monocorophium uenoi

Japans slijkkreeftje

2013

Ptilohyale littoralis

 

2013

Boccardiella hamata

 

2013

Boccardia proboscidea

 

2013

Ammothea hilgendorfi

Zebrazeespin

2013

Gelidium vagum

Vlak geleiwier

2012

Eusarsiella zostericola

 

2012

Bispira polyomma

Paarse kokerworm

2012

Cephalothrix simula

Oranje snoerworm

2012

Zeuxo holdichi

Schaarpissebed

2012

Prokelisia marginata

Slijkgrascicade

2010

Mediopyxis helysia

 

2010

Pileolaria berkeleyana

 

2010

Neomysis americana

Amerikaanse aasgarnaal

2010

Emplectonema neesii

Bruine snoerworm

2009

Corella eumyota

Chileense zakpijp

2008

Gibbula umbilicalis

Genavelde tolhoren

2008

Sebastes schlegelii

Schlegels roodbaars

2008

Ruditapes philippinarum

Filipijnse tapijtschelp

2008

Schizoporella spec.

 

2007

Urosalpinx cinerea

Amerikaanse oesterboorder

2007

Bugula neritina

Paars vogelkopmosdiertje

2007

Ocinebrellus inornatus

Japanse stekelhoren

2007

Pacificincola perforata

Pacifisch mosdiertje

2007

Mnemiopsis leidyi

Amerikaanse ribkwal

2006

Sinelobus vanhaareni

 

2006

Arachnidium lacourti

 

2006

Sinelobus stanfordi

Stanford's schaarpissebed

2006

Telmatogeton japonicus

 

2006

Rangia cuneata

Brakwater-strandschelp

2006

Fenestrulina delicia

 

2005

Palaemon macrodactylus

Rugstreepsteurgarnaal

2005

Caulacanthus okamurae

Puntig korstmoswier

2005

Rapana venosa

Geaderde stekelhoren

2005

Schizobrachiella verrilli

Amerikaans mosdiertje

2005

Laniropsis sp.

 

2004

Lomentaria hakodatensis

 

2004

Neogobius melanostomus

Zwartbekgrondel

2004

Dasya sessilis

Gedrongen zeehoornblad

2003

Micropogonias undulatus

Knorrepos

2003

Botrylloides sp.

Slingerzakpijp {onb.}

2002

Euplana gracilis

 

2002

Celtodoryx ciocalyptoides

Gele wratspons

2002

Calliostoma zizyphinum

Priktolhoren

2001

Lamellaria sp.

Groot glasmuiltje

2001

Marenzelleria neglecta

Oostzeegroenworm

2001

Ianiropsis serricaudis

Japanse zeepissebed

2000

Bugula simplex

Geel vogelkopmosdiertje

2000

Tricellaria inopinata

Onverwacht mosdiertje

2000

Hemigrapsus takanoi

Penseelkrab

2000

Perophora japonica

 

2000

Undaria pinnatifada

Wakame

1999

Botrylloides violaceus

Gewone slingerzakpijp

1999

Hemigrapsus sanguineus

Blaasjeskrab

1999

Agardhiella subulata

Stijf priemwier

1998

Melita nitida

 

1998

Smittoidea prolifica

 

1998

Hemimysis anomala

Bloedrode aasgarnaal

1997

Leucosolenia somesii

Grote witte buisjesspons

1996

Leathesia verruculiformis

 

1994

Dasysiphonia japonica

Veelvertakt pluimwier

1994

Imogine necopinata

 

1993

Polysiphonia senticulosa

 

1993

Grateloupia turuturu

Slijmerige drakentong

1993

Elachista sp.

 

1993

Acipenser gueldenstaedti

Russische steur

1993

Caprella mutica

Harig spookkreeftje

1993

Ulva pertusa

 

1993

Ulva australis

 

1993

Bugula stolonifera

Vogelkopmosdiertje

1993

Heterosigma akashiwo

 

1992

Myicola ostrea

 

1992

Mytilicola orientalis

 

1992

Alexandrium leei

 

1991

Incisocalliope aestuarius

 

1991

Fibrocapsa japonica

 

1991

Chattonella antiqua

 

1991

Chattonella marina

 

1991

Didemnum vexillum

Druipzakpijp

1991

Balanus balanus

 

1990

Karenia mikimotoi

 

1989

Suberites massa

Massaspons

1989

Gymnodinium mikimotoi

 

1989

Alexandrium tamarense

 

1989

Corbicula fluminea

Aziatische korfmossel

1988

Chelicorophium curvispinum

Kaspische slijkgarnaal

1987

Haliclona xena

Paarse buisjesspons

1986

Littorina compressa

Gestreepte alikruik

1985

Anguillicola crassus

 

1985

Gibbula cineraria

Asgrauwe tolhoren

1985

Trinectes maculatus

Amerikaanse tong

1984

Corbicula fluminalis

Toegeknepen korfmossel

1984

Marenzellaria viridis

Gewone groenworm

1983

Marenzelleria cf wireni

 

1983

Neodexiospira brasiliensis

Braziliaanse kalkkokerworm

1982

Haliclona simplex

 

1982

Scypha scaldiensis

 

1982

Oncorhynchus kisutch

Cohozalm

1982

Spisula solidissima

Reuzen-strandschelp

1982

Calyptraea chinensis

Chinees hoedje

1982

Ensis directus

Amerikaanse zwaardschede

1982

Thalassiosira punctigera

 

1981

Janua brasiliensis

 

1980

Bonamia ostreae

 

1980

Myriactula sp.

 

1980

Gracilaria vermiculophylla

 

1980

Coscinodiscus wailesii

 

1978

Diplosoma listerianum

Grijze korstzakpijp

1977

Haliclona rosea

Paarse buisjesspons

1977

Aplidium glabrum

Glanzende bolzakpijp

1977

Sargassum muticum

Japans bessenwier

1977

Haliclona rosea

 

1976

Conchoderma auritum

 

1976

Megabalanus coccopoma

-

1976

Sycon scaldiense

Harige zakspons

1975

Antithamnionella spirographidis

 

1974

Pleurosigma simonsenii

 

1974

Marteilia refringens

 

1974

Styela clava

Knotszakpijp

1974

Haplosporidium armoricanum

 

1974

Branchiomma bombyx

 

1973

Hydroides elegans

 

1973

Antithamnionella ternifolia

Drietakkig rooddonswier

1970

Poecilia reticulata

Gup

1969

Anotrichium furcellatum

 

1968

Acrochaetium densum

 

1967

Ficopomatus enigmaticus

Trompetkalkkokerworm

1967

Thieliana navis

 

1964

Crassostrea gigas

Japanse oester

1964

Atherina boyeri

Kleine koornaarvis

1964

Clavopsella navis

 

1964

Pachycordyle navis

 

1964

Gobius niger

Zwarte grondel

1964

Eurytemora americana

 

1963

Cymodoce truncata

 

1962

Balanus amphitrite

Paarsgestreepte zeepok

1962

Amphibalanus amphitrite

 

1962

Microphthalmus similis

 

1962

Prorocentrum triestinum

 

1961

Gammarus tigrinus

Tijgervlokreeft

1960

Gonionemus vertens

Kruiskwal

1960

Polysiphonia harveyi

Violet buiswier

1960

Ostroumovia inkermanica

 

1959

Moerisia inkermanica

 

1959

Colaconema dasyae

 

1953

Monocorophium sextonae

 

1952

Hymeniacidon perlevis

Bleke piekjesspons

1951

Dasya pedicellata

 

1950

Platorchestia platensis

 

1950

Polydora hoplura

 

1949

Mytilicola intestinalis

 

1949

Limnoria quadripunctata

 

1949

Dasya baillouviana

 

1948

Penilia avirostris

 

1947

Elminius modestus

Nieuw-Zeelandse zeepok

1946

Syllidia armata

 

1943

Proceraea cornuta

 

1941

Pecten maximus

Grote mantel

1940

Syllis gracilis

 

1940

Sabellaria spinulosa

 

1938

Amathia gracilis

 

1936

Victorella pavida

 

1936

Anomia ephippium

Paardenzadel

1935

Mercenaria mercenaria

Amerikaanse venusschelp

1934

Callinectes sapidus

Blauwe zwemkrab

1932

Eriocheir sinensis

Chinese wolhandkrab

1929

Crassostrea angulata

 

1928

Janira maculosa

 

1928

Tubificoides heterochaetus

Langstaartkustworm

1927

Diadumene cincta

Golfbrekeranemoon

1925

Asparagopsis armata

 

1925

Crepidula fornicata

Muiltje

1924

Spartina anglica

Engels slijkgras

1924

Colpomenia peregrina

Oesterdief

1921

Stylochus flevensis

 

1921

Walkeria uva

Druifmosdiertje

1920

Codium fragile

Viltwier

1920

Garveia franciscana

 

1920

Boccardia ligerica

 

1919

Boccardiella ligerica

 

1919

Botrytella sp.

 

1919

Nereis virens

Zager

1915

Acartia tonsa

 

1914

Alkmaria romijni

 

1914

Potamopyrgus antipodarum

Jenkins’ waterhorentje

1913

Haliplanella lineata

Groene golfbrekeranemoon

1912

Psiloteredo megotara

Scheepsworm

1910

Palinurus elephas

 

1910

Odontella sinensis

 

1905

Nemopsis bachei

Kruiskopkwalletje

1905

Codium fragile tomentosoides

 

1900

Petricola pholadiformis

Amerikaanse boormossel

1899

Oncorhynchus mykiss

Regenboogforel

1898

Lepidopleurus cancellatus

 

1897

Balanus eburneus

Ivoorpok

1895

Mytilopsis leucophaeata

Brakwatermossel

1895

Bonnemaisonia hamifera

 

1890

Haliclona loosanoffi

Amerikaanse buisjesspons

1887

Limnoria lignorum

 

1885

Cordylophora caspia

Brakwaterpoliep

1884

Pectinatella magnifica

Waterzakmosdiertje

1883

Corambe obscura

Zuiderzee-schijfslak

1879

Orchestia cavimana

Oevervlokreeft

1878

Rhithropanopeus harrisii

Zuiderzeekrabbetje

1874

Limulus polyphemus

 

1873

Aphelochaeta marioni

 

1863

Crassostrea virginica

 

1861

Amathia imbricata

 

1859

Botryllus schlosseri

Gesterde geleikorst

1859

Cryptorchestia cavimana

 

1851

Mycale micracanthoxea

Gele aderspons

1850

Cotula coronopifolia

Goudknopje

1846

Spartina maritima

 

1834

Balanus improvisus

Brakwaterpok

1827

Dreissena polymorpha

Driehoeksmossel

1826

Mya arenaria

Strandgaper

1765

Megabalanus tintinnabulum

 

1764

Maeotias marginata

 

1762

Molgula manhattensis

Ronde zakpijp

1762

Teredo navalis

Paalworm

1730