Cursus tot MOO-trainer
Up to Duikwaarnemingen-zout
-
We krijgen de laatste tijd minder MOO-formulieren binnen dan vroeger en om het aantal MOO-waarnemingen weer te laten stijgen organiseren wij een korte cursus "Train de Trainers". Deze cursus is in principe gratis en bedoeld voor iedereen die het leuk zou vinden om aan groepen mensen/duikers het MOO-project uit te leggen en ze te begeleiden bij het invullen van de formulieren. Stuur mij (Gittenberger@yahoo.com) of Adriaan(Anemoon@cistron.org) een emailtje of laat hier op het forum weten als je het in principe leuk zou vinden om hieraan mee te doen.
Wij zijn sowieso al erg blij met vrijwilligers die veel formulieren invullen en veel van de soorten kennen. Dit is echter op dit moment niet onze specifieke doelgroep. Deze fanatiekelingen doen al genoeg en we willen het ze niet drukker maken(... natuurlijk zijn ze wel van harte welkom bij de cursus.) Wij zoeken vooral gemotiveerde mensen of ze nu wel of niet alle soorten kennen, en of ze momenteel nu wel of niet MOO-formulieren invullen, die het leuk vinden om andere duikers te motiveren tot participatie aan het MOO-project en ze daarbij helpt. Dat kan ook als je "nog" niet veel biologische kennis hebt!
Onderdelen die bij deze cursus zullen worden behandeld zijn:
* Het motiveren van vrijwilligers voor het invullen van MOO-formulieren (ookal zien deze er mogelijk moeilijk uit vanwege de vele soorten).
* Cursus/info materiaal dat kan worden uitgedeeld aan vrijwilligers.
* Het netwerk van specialisten, literatuur, en websites waarop je beroep kunt doen bij vragen van MOO-waarnemers.
* De belangrijkste identificatiekenmerken van de verschillende diergroepen zodat je de "goede kenmerken" van een dier onderwater onthoudt om vervolgens thuis of in de auto met een veldgids een soort op naam te brengen.vriendelijke groeten,
Arjan, Niels & Adriaan
Stichting ANEMOON

