Sterfte bij Dreischor
Up to Duikwaarnemingen-zout
-
Dit bericht zag ik op meerdere plaatsen, maar toch even op Anemoon zetten: http://www.duikforum.nl/duiken-algemeen/39278-massale-sterfte-bij-dreischor.html
-
Afgelopen weekeinde bij Nieuwe Kerkweg wemelde het van het leven op ondiepte (zagers en garnaaltjes vooral!) maar richting 10 meter vielen wel de vele grijzige schimmelplekken op. Geen dode beestjes gezien gelukkig.
-
Correctie op die 10 meter: die schimmelplekken zijn ook veel onderdieper heel algemeen. Vooral op plaatsen met veel hard substraat, en wonderlijk genoeg op diepere stukken weer veel minder.
Wat wel daarnaast opvalt is dat de temperatuurverdeling zeker anders is dan in vorige jaren: afgelopen week ging ik bij de Nieuwe Kerkweg wat dieper kijken (steenbolken, gullen en pollak) maar tot 15 meter was het nog heerlijk zacht, terwijl het in andere jaren beneden de twaalf toch aanmerkelijk frisser werd. Heb de koudegrens niet opgezocht dus hoe diep deze ligt?
-
Powered by
Ploneboard

